Kapitola 2-Po radosti,bolest

20. března 2010 v 0:08 | Jannie |  Fallen Angel-Kapitoly

Kapitola 2-Po radosti,bolest

Napsaly: Lumieree a Jannie

Info: V tehle časti se dočtete jak se Alicin na první pohled ideálny život začne měnit.


Už uplinulo pár dní a Alice si na práci učitelky zvikla hlavně proto že ji občas pomohl i Rafael.Alice si také všimla že Rafael se snaží pomoct všem v okolí a taky zjistila ža bydlí vedle ní u kněze Viliama.

Je den jako každej jinej až natož je je sobota a Mark si udélal volno aby mohl jít z Alice do restaurace jak ji slíbil.Mark si všimnul že venku je hrozné počasi no on sám je extrémista tak to bere jako výzvu nasedne do auta a čeká na Alice až se pŕipraví aby mohli vyrazit.
Alice rychle se připravila a poté šla za Markem do auta. Však možná ani netuší co se stane dnes či později. Rychle přiběhla k autu a nasedla. Koukla na Marka a optala se "Necheš to spíš odložit na jindy?" moc si nevěřila. Její pocity jsou smíšené.
Mark nastartoval "Ne,dneska je super den a žádne počasí nám ho neskazí" vystartuje na ulici a auto se dostane do menšího smyku jak se všude sníh a led ale to Mark v pohodě zvádne kedže je automechanik a do aut se rozumí.
" Tak dobrá jak říkáš." samozřejmě se připoutala aby se jí něco nestalo. Podívala se na Marka a potom ven z okna a chvilku sledovala okolí.
Mark ten se zapomněl připoutat a řídi dál a všechno vipadá v pohodě až natož že cez sníh není nic pořádně vidět.Tak aspoň zapnul nejsilnejší světlo jaký tam jde.
Všimne si toho. "Nejsi přippoutaný." Má o něho starost a je to i na ní vydět. Nechce o něho přijít. Opravdu ho miluje a chce být s ním.
"Víš moc dobře že od auto nehody mé mámi se necítim dobře připoutaný.A taky je dokázani že ty to může zachranit život ale kdiž se ty to zasekne tak se ven nedostaneš.A takhle se aspoň jeden z nás dostane ven,lásko" řekne Mark a řídi dál a auto se dostane zase do smyku ale i ten zvladne."Dneska sou cesty prázdny naštěstí" dodá.
Alice koukne do země ale stejně má o něho strach. "Tak dobrá jak říkáš. Ale co když se něco stane a jeden znás natom bude opravdu špatně?".
"Neboj,nic e nikomu nestane.Sem dobrej řidič.Nebo omně pochibuješ?" koukne na Alice a hned na říděni.
"Ne to nepochibuji. Jen se moc dobře necítím v tom to počasí." koukne na Marka.
"Bude to v pořádku neboj" ruku kterou má mít na páce chitne Alice za ruku.
"Dobrá miláčku." přejede mu jemně palcem po prstecha podíva se ven na to počasí.
Mark řídi dál bez problému.
Alice začne trochu přemýšlet. Rukou se opře opěradlo u dveří auta a zadívá se na jedno místo. Přemýšlí neustále.
Mark řídi dál a před sebou uvidí cez cestu uíkat nejakýho psa.Chce se mu uhnout no auto se dostane do smyku a sejde s cesty a padne do příkopu a převalí se na bok.Mark je v bezvědomí a auto je uplně zničené.
Alice má nějaké menší závadnejší zranění, hlavně hlavy. Jednu nohu má zaklíněnou pod laubkou a nemůže se pořádně hnout. Z hlavy jí teče krev.
Pes kerému se Mark chtěl vyhnout naštěstí žije.
V tom jakoby se zázrakem ze tlupy sněhu objeví Rafael a přijde k autu a dveře ktere by zachranaři otevřeli za nejakou dobu otevře hravo,ma totiž velikou silu.Podaří se mu odpoutat od Alice od sedadla a následovně vytáhnout ji z auta.Hned zaní vitáhne i Marka a položí ho na zem nedaleko Alice.Klekne si k Alice a chitne ji za hlavu a z obě ruce mu začnou zářit bílim trochu oslepujícim světlem a léči Alice rany.Přitom Rafael upřimne hledí Alice do tváře.
Alice moc nevnímá okolí takže pomalu ani Rafaela. Cítí dvě věci. Jedna je že jí Rafael drží za hlavu a tím má zvláštní pocit kdyby jak jí něco proudilo hlavou. A durhá je ta bolest kterou zažívá. Má přivřené oči takže ani jeho obličej nepozná.
Zavre oči a plně se soustredi na jeji rány až její vyléči uplně.Neuvědomí si v tom všem že ted ho může Alice vidět a jde k Markovi a položí nanho ruky a zavre oči a ruky mu začnou svítit přesne jako u Alice.
Alice zavře oči. Rafael má štestí že není ještě pořádne při vědomí. Stále nevnímá okolí i když má rány v pořádku. Ale pomalu si ruku položí na spánek ale jinak má furt zavřené oči.
Přestane a vidí že to už nemá smysl Mark se stráci ve světe mrtvích "Bože přijmi ho z oevřenou naruči.Amen" pak se prežehná křížem cez sve tělo od hlavy po lavé rameno až ke srdcu co ma symbolizovat otec,syn a duch svatí.Pak přijde k Alice a chytne ji za ruku a druhou ruku položí na jeji tvář a ruky se mu zase rozsvíti a potichu říka motlidbu.
Už lépe cítí doteky ale nepozná ještě kdo to je. Má stele zavřené oči a tu ruku kterou měla na spánku jí upadne na zem. Dalo by se říct že spí teda něco mezi bezvědomím a spánkem normálním. Zrovna se v tohle chvílí sama neprobudí.
Rafael dá pryč ruky a zavolá záchranku mobilem keterej si pujčil od Alice a samozřejmě jí ho vrátil."Vstávej holka,nespi" řekne potichu a láskavim pohledem kterej se mu nezměnil i pri tehle situaci.
Pomalu se probouzí. Přitom otevírá trochu z těžka oči. V její mysli místo myšlnek je prázdno. Dříve nad čím přemýšlela jí teďka nezájímá.
On pomalu zavre oči a drží Alice za ruku a ruky mu jemně svíti ne tak oslepujícim světlem jako předtím.Udržuje tak nepřímo Alice v teple protože všude je zima a to světlo z jeho ruk jakoby ji dodávalo teplo.
Pomalu otevře oči a koukne na Rafaela. Trochu nechápu co tam dělá a jak se tam dostal. Poté se podívá na zníčené auto a na konec na Marka. Jenom potichounku vysloví. "Marku." Řekla to tak že chce aby byl sní ona ovšem neví že to je zbytečné.
Otevře oči kdiž usliší zachranáře jak tam jdou a jeho ruky přestanou svítit zvedne se a odejde prič a zase jakoby zmizel.
Alice koukne na Marka jak leží opodál vedle ní. Doufá že žije a že bude tady sní.
Zachranáři rychle zistují stav Alice a Marka.Jeden z nich přijde k Markovi a skusí jestli žije "Je mrtvý" prohlási.
O pár hodin je Alice v nemocnici a po důkladnem vyšetření doktoři zjistují že je zdravá jako rybyčka co jím nejde do hlavy.
Alice sedí na nemocničním lůžku a je vydět že ji těčou slzy. Smrt Marka jí dosti zasáhla na srdci. Měla ho doopravy ráda. Nikdy by mu nelhala ani mu nebyla navěrná. Kolena si přitáhne k tělu a obejme je a hlavu opře o kolena.
Do místností za Alice přijde její brat Matthew obejme ji "Moje mala sestřičko" řekne soucitne."Je mi to líto...ale je zázrak že ty nemáš ani škrábanec takže dneska můžeš jít domů"dořekne Matthew a v jeho hlase zazní lítost i strach že se ji mohlo neco stát ale i radost že žije.
Taky ho rychle obejme a pěvně se ho drží. "Matthew." Je slyšet že pláče. "Matthew." Silně ho stiskne jen jak umí a drží se ho. Je tedka asi jediný kdo při ní je. Cítí hlavně smutek který v ní bude vládnou dost dlouho dobu. Do té doby dokud se nedostane zpět na nohy.
"Sem tu s tebou sestričko maličká" pohladí ji po vlasech "to bude dobrý,neplač" snaží se ji utíšit ikdiž ví že to bude marný.
Pevně se ho neustále drží. Hlavu mu položí na rameno a stále pláče. Pomalu ani nestačí nadechovat jak pláče. "Matty."
Pevně ji drží a hladí po vlasech.Do místnosti vejde Cessidy taky celá ubrečená a druhé strany obejme Alice a taky pláče.
Začne se pomalu uklidňovat. Poté jak jí její bratr Matthew uklidnuje hlazením po vlasech. Už tolik nebrečí jako předtím ale je stále a bude smutná.
Matthew ji pomalu pustí ale Cessidy ješte trochu brečí."Ted mi je strašne líto že s tebou nemohu zůstat na Vánoce ktere se blíži" řekne smutně Matthew.
Utře si slzy a ještě trochu s fnukáním řekne. "Pojedu na vánoce asi domů." koukne na Matthewa.
"A to tam budeš sama?"zeptá se smutně.Pak Cessidy řekne "Alice?Ja a Scott pujdeme na Vánoce daleko odtud a Frederika tu musíme nechat...tak by si mohla zůstat tady a postarat se oněho"pustí Alice a utre si slzy z tváře.
"Já nevím." Poté se koukne na Cessidy. "Dobrá pohlídam ti Frederika alespon nezůstanu sama na vánoce."
A pak pustili Alice domů kde s ní chvíli zustal Matthew aby se přesvědčil že je v pořádku.Kdiž Alice usnula tak odešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama