kapitola 3

30. srpna 2011 v 13:04 | Lumieree |  The Vampire, his life and I

Měla bych k tomu něco říct? Ne? No tak to je dobře :D Jen vám řeknu, že je na světě další kapitola na světě a ještě budou stále a stále přibývat. :D


Am stojí nad hromádkou neštěstí. "No tak Corny. Kdo pak ti tentokrát zlomil srdíčko." Přiklekla k němu a objala ho.
"Ta zlá, nepříčetná zmije." Začne popotahovat. "A já jí měl tak rád."
Hladila ho po zádech, no spíš lehce drbala. "Za slzy ti zaručeně nestojí." Na její hrudník se zavrtala jeho hlava. "Pšt. No to bude dobrý." Praští ho jemně pěstí do zad. Na to se začne smát. "Já vím, že to hraješ." Znova ho tak bouchne. Někdo chytne Am za paži a odtáhne jí od Cornyho k oknu a ukáže ven. Venku stojí opět to červené Ferrari, které potkali venku.
"No tak to je už moc ne?!" Vyštěkl Ref. "Už mě štve." Zavrčí, nelíbí se mu to. Sebere se a jde ven. Am se za ním rozběhla. Jenže je rychlejší on. Sbíhají přes šedesát schodů, než vyběhnou ven. Ref jde k autu, ta zase stojí ve dveřích, které přidržuje. Chtěla by něco říct, ale raději mlčí.
Z auta vystoupí, neznámí muž. Je snad stejně vysoký jako Ref a ten má přes metr osmdesát. "Co chcete?" Promluvil vcelku ještě v klidu. "Co očekáváte od školy?" Sleduje ho ostře. Muž jenom ukáže bradou na Am. Polkne a přejde k Refovi a neznámému. Ale chytne paže Refa a přitáhne se k němu. Do jejich žil se vlil strach a špatný pocit. Neznámí pohledne na Am a promluví docela příjemně ale i tvrdě. "Rád tě opět vidím. Jak je to dlouho co jsem tě neviděl?" Nakloní hlavu do strany a prohlédne si jí od hlavy k patě. "Že by už dvanáct let?" Ušklíbne se.
Ref posune za sebe Am a postaví se přední. "A co chcete od ní?" Ta se natiskla na Refa. Má výhodu, že se schovává za kick-boxerem a karatistou. Jenže neví, jak je na tom on.
"Jen bych jí chtěl pozdravit, ale nejdřív jsem se chtěl ujistit, že to je ona. Nic víc." Pohledne na Refa - má povýšení pohled.
"A to mám jako věřit? Docela jste mě s tím naštval. Už to je po třetí co vás potkáváme a mně se to nelíbí." Chytne Am za ruku, aby potlačil vztek, který se v něm vaří, nedává ho najevo.
"Můžeš a nemusíš. Ale zaručeně se ještě potkáme. Nezbavíte se mě." Jeho hlas byl tajemný a krutý. Nastoupil do auta a dal dolů okno. "Ještě se uvidíme, zlatičko." Nastartuje a odjede pryč.
"Co to mělo být?" Ptá se sama sebe a stojí dál za Refem. "Co po mě chce?" Dělá se jí slabo. Polkne a koukne na něj.
"Říkám, ti že tebe jemu nedám. A to semnou bude souhlasit i Corny s Daphne." Koukne na ní s úsměvem takovým, který naznačuje, že je s ní. Pohladí jí po rameni a paži a dá jí pusu na čelo. Ovšem to všechno bylo kamarádské.
***
Leží ve vaně a přemýšlí nad tím neznámým. Odkud mě zná? Co bylo před dvanácti lety? Nezdá se mně to? Sakra. To je otrava. Určitě o toho o mě v hodně. Tohle bude na dlouho." Sjede víc do vody. Než někdo zaklepe na dveře odkoupeny. "Ano?"
"Lásko. Volá ti nějaké číslo." Přes dveře je slyšet zvonění mobilu.
"Tak to ven a řekni mu, aby mi nevolal. Do konce týdne." Nemá chuť s někým mluvit. Hlavně když se někdo objevil a ona oněm neví nic. Jestli to je on. Tak se zblázním. I když byl docela přitažlivý. Nad čím to přemýšlím. To není možný. Už jen byly slyšet kroky za dveřmi koupelny. Pomalu vyleze z vany, osuší se a potom kolem sebe odmotá ručník. Vezme si ještě jeden a ten zase použije na vlasy. Zabalí si je do turbanu a jde do pokoje, kde si vezme věci na spaní a jde zpátky do koupelny, kde se převlékne. Opře se o umyvadlo a sklopí hlavu dolů, zavře oči a pokouší se vypnout na chvilku svůj mozek. Zhluboka se nadechne a vydechne. Obyčejně ručníkem si vysuší do sucha vlasy. Vypadá, jak kdyby prolétla křovím. Vejde do pokoje oblečená s vysušenou hlavou. Tam si ze stolu vezme kartář a podá ho Daphne. Sedne si přední na zem. "Děkuji."
Daphne jí začne rozčesávat vlasy. Opatrně aby jí to netahalo. "Jo. Ten člověk se nedal odbýt a řekl mi, že ti zavolá znova. Tam jsem ti pro jistotu to telefonní číslo dala do odmítnutých." Řekla to potichu a dál jí rozčesávala vlasy.
"Děkuji, jsi zlatá." Zakloní hlavu a koukne na ní, usměje se. "Zítra se konečně jede domů." Oddychne si a narovná hlavu.
"Už jsem ti sbalila." Když jí rozčesala vlasy, začala si s nimi hrát. Hrozně se jí líbí její vlasy.
"To jsi nemusela. A pomáhal ti přitom Corny?" Zeptala se zajímavě, protože ten se jí rád hrabe v oblečení a obléká jí tak aby byla sexy a neodolatelná. Má dobrý vkus na oblečení.
"Ne. Říkal, že má něco na práci. A nebyl moc nadšený. Asi se to tíkalo toho předtím venku."
"Slíbil mi, že se pokusí něco zjistit. Hnedka potom co jsme ho viděly ve škole na chodbě." Díky jejím prstům se uvolní a přivře oči. Má ráda, když si hraje někdo s jejími vlasy.
"Měla by sis odpočinout. Zítra bude dlouhý den. Jinak jeden s Refem autem. Hodí nás domů."
"Víš, co je zajímavé? Že má auto ale není doma. Místo toho je tady na intru, když by mohl dojíždět." Neví, to. Nikdy jí to snad nezajímalo až to těchto dob. Potřebuje něco, aby jí to vymazalo nebo aspoň utlumilo nynější myšlenky.
"Doma ho to prý nebaví. A hlavně jak se přestěhovaly tak nemá lidi, se kterýma by mohl vycházet. Tak je tady. A je to pro něj i lepší. Sama víš jaká je jeho pověst. Není to takový andílek, jak se zdá." Přestane a položí ruce na její ramena a začne jí masírovat krk.
"Ty k němu patříš. Dokážeš ho zklidnit." Na zemi najde skicák a vezme ho do rukou. Začne si v něm prohlížet kresby. Daphne je milovník do fantasy a sci-fi. Hrozně miluje, když může nakreslit něco dokonalého a nepředvídatelného. "Je tě škoda na gastronomii." Zastaví se u kresby kde je vlčice a mládě. Vlčice ho drží za kožich v tlamě a běží s ním pryč. "Nádherně kreslíš. Měla ses spíš věnovat polygrafii než gastronomii."
"Příští rok, mám chuť tam přestoupit." Masíruje jí, aby se uvolnila. "Chtěla jsem tam jít už dřív, ale nějak jsem na to neměla známky." Soustředí se jenom na jedno.
"To jsem ráda. Aspoň uplatníš svojí fantasii a svůj talent." Otočí se na ní hlavou. Vezme jí za ruce a pevně je stiskne. "Půjdu si lehnout." Vstane a vezme si i kartáč a schová si ho do skříně. Zalehla do rozestlané postele a zavrtala se pod peřinu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christine Christine | E-mail | Web | 30. srpna 2011 v 13:28 | Reagovat

Moc pěkná kapitola, i když už jsem jí četla, viď. :-) Ale je úžasná.

2 Lumieree Lumieree | Web | 30. srpna 2011 v 15:11 | Reagovat

[1]: To ano :)

3 Sima Azael SongeNoir Miséricorde Sima Azael SongeNoir Miséricorde | Web | 30. srpna 2011 v 22:30 | Reagovat

pekná kapitola :D zaujímavá no som zvedavá ako to bud epokračovať :))ň

4 *Nessa *Nessa | Web | 31. srpna 2011 v 12:01 | Reagovat

pěkná je

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama