Vánoční přání

23. srpna 2011 v 17:13 | Lumieree
Autor: Lumieree
Info: Všechny přání se plní o vánocích. někdy dřív, někdy déle.
Poznámka: Tato povídka byly napsána k vánocům roku 2010. Takže jí přináším teďkom a dřív než k vánocům.


Je den před vánocemi a naše mladá hrdinka se zabývá ještě přípravami na další den. Má jedno velké přání, které má víc částí. Tak třeba jako například; chtěla by malý polibek od svého idola. Z vyššího ročníku než je ona. A mnoho dalších ale nejpřednější je její rodina. Teď kom se za ní podíváme, co přesně dělá.

"Ach jo. To je práce. Musím uklízet po svém starším bratrovi a otec ani nepomůže." Brblá si sama pro sebe. Už jí to unavuje, povětšinou dělá všechno sama. Vaří, uklízí a pere prádlo.

"Ayumi !" Ozve se chlapecký hlas z nějaké jiné místnosti. "Ayu sestří!"

"Jo už jdu." Zase zabrblá a dojde do pokoje kde je její bratr. Jen co přijde do dveří uvidí velký bordel a svého bratra zamotaného ve stuhách. Musí se začít smát. "Ale bráško co to děláš?" I přes to všechno má svého bratra moc ráda. Nemohla by jsi bez něho ten život ani představit. A to se musela ještě vyrovnat s tím že jejich matka je opustila.

"Snažím se zabalit ale nějak jsem se do toho zamotal." Mile se usměje.

"Tak počkej jdu ti pomoct." Opětuje úsměv a vydá se ke svému bratrovi aby mu pomohla z těch stuh ven. Nějakým způsobem z něho sundá ty stuhy a začne je namotávat na ruku. "Pomůžu ti i s tím balením. Doufám že víš čí je čí dárek."

"Jasně že jo, neboj. A řekni tu že mám pro tebe s taťkou speciální dárek." Na tváři má stále úsměv.

"Ty mě tak hrozně napínáš, že to není možný. Mohu vědět čeho se to týká? " Ptá se zvědavě má i zvědavý výraz.

"To ti říct nemohu moje milovaná sestřičko." Dá se do balení dárku stuhou. Ayumi mu pomáhá s balením. Než dobalí poslední dárek a že jich bylo hodně tak byl večer a Ayumi nemá ještě ani udělaný přípravy na Štědrý den

"Aáááááááááááááááá. To je už tolik hodin? A já ještě nic nemám hotového !!" Nadává sama sobě a nějak začíná nestíhat svůj den, který si z organizovala.
Pobíhá po celém domě ještě hodně dlouho do noci. Je už hodně unavená. Až z té únavy usnula v kuchyni opřená o stůl. Její otec se vrátil ještě déle než usnula Ayumi. Vzal jí z kuchyně do jejího pokoje, kde jí položil do postele. O chvilku později přišla i její matka, která je opustila z ničeho nic. Ale najednou se vrací? Přes celou noc uvařila a připravila na Vánoční dobu. Promluvila si se svým manželem o dalších věcech.

Nastal den Vánoc. Z brzkého rána se Ayumi probudí v posteli. Je trochu překvapena. "Co tu dělám? Jak jsem se jsem dostala a hlavně kdy?" Vrtá jí to hlavou. Sedne si a podívá se ke dveřím. Někdo vzal za kliku a v dobu otevřel dveře. Vešel dovnitř brácha se snídaní přímo do postele.

"Dobré ráno sestřičko. Doufám, že jsem tě nevzbudil." Přijde k posteli a vedle ní položí tác se snídaní.

"Ne nevzbudil." Usměje se a koukne na tác. "Copak jsi mě to přinesl?"

"Tvou oblíbenou snídani. Přeji ti dobrou chuť." Políbí jí jemně na čelo a sedne si na židli, která je vedle postele. " už se těšíš na dnešek?"

"Ano hrozně moc." Usměje se a pustí se do jídla.

"Tak já tě na chvilku opustím poté přijď dolů do obýváku čeká tam na tebe jedno překvapení." Usměje se, pomalu vstane a jde z jejího pokoje pryč.

Asi po čtvrt hodině se Ayumi vyvalila z postele a šla dolů do obýváku. Sešla dřevěné schody a prošla kuchyní do obýváku. Došla tam rozhlédla se ale nikdo tam nebyl. Zezadu k Ayumi přišla její matka, položila ruce na její oči a mlčela. Čeká jak Ayumi zareaguje.

"Kdo je to?" Zeptala se ale odpovědi se nedočkala. Trochu si začichá a pozná vůni, kterou Ayumina matka nejvíc používá. Po pár sekundách jí to dojde a své ruce položí na ty matčiny. "Mami? Jsi to ty?"

"Ano jsem to já Ayumi." Její hlas je milý a uklidňující. "Přeji ti Štastné a veselé Vánoce moje mladá slečno." Odendá ruce z jejich očí a pomalu si jí otočí na sebe. Ayumi šla za tím tahem. Když se podívá na svou matku hnedka se jí oči rozzáří štěstím a radostí. Na to přijde její bratr s otcem s vánočním dárkem, který si přála od mala s malým štěnětem Biegla. Ayumi se rozzáří ještě víc. Došla si pro štěně a hnedka si ho vzala do náruče. Štěně mělo na krku velkou mašli s jejím jménem.

"Tohle je moje největší Vánoční přání, mýt zase celou rodinu pohromadě." Jako správná rodina prožila svátky v LÁSCE a ŠTĚSTÍ. Ještě se jí vyplnilo jedno přání, začala chodit se svým idolem ze školy právě na ten Vánoční den.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christine Christine | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 6:46 | Reagovat

Teď jdu na opravky z Ekonomiky, jsem tu jen na skok, ale pak si to jistě přečtu. Mám ráda všechny svátky. =)

2 *Nessa *Nessa | Web | 24. srpna 2011 v 11:51 | Reagovat

supééér článek

3 *Nessa *Nessa | Web | 24. srpna 2011 v 13:04 | Reagovat

jj užila ale chci ještě =D a co ty?

4 Christine Christine | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 17:34 | Reagovat

Nemáš zač. Zapsala ses, tak není problém. :-)

5 Christine Christine | E-mail | Web | 24. srpna 2011 v 17:34 | Reagovat

P.S. Já ty opravky zvládla, juchůů!!! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama