Modrá ohnivá bouře - Prolog

9. září 2011 v 20:03 | Lumieree |  Modrá ohnivá bouře
Tak jak jsem slíbila připravuji vám další povídku. Vydám zatím jenom prolog. A někdy časem i první kapitolu. Mojí prioritou byla nejdříve přepsat první část The vampire, his life and I. A potom musím ještě tu samou povídku psát. Pak se ještě musí napsat Válka o ženu a nakonec se pustil do Modré ohnivé bouře.
A teď k tomu hlavnímu. Připravila jsem tedy pro vás prolog. (Já vím opakuji se) Bude to fantasy - moje obvyklé téma. Tahle kapitolovka mám být vyprávění jak se stala legende o Tyře a kde přišla k přezdívce Modrá ohnivá bouře.Ve městě koluje šuškání o jedné legendě. Mezi lidmi se nechávalo pořád slýchat jen o té legendě. Jenže jak vlastně ta legenda vypadala na úplném začátku? To se pomalu bude dozvídat, jak ta legenda začala.
"Tyro! Tyro! Tyro!" Mladý mládenec, sedí u ležící postavy dívky s modrými vlasy. Dívka neodpovídá. "Tyro! Prober se, nenech se jí pohltit, nenech! Prosím, prober se!" Mládenec zatřese s dívkou. Ta stále leží nehybně a bez známek probuzení. Až po chvilce dívka stiskla pevně zápěstí mládence tak silně, že mu zanechala na zápěstí modřinu. Pomalu otevřela své mořské modré oči a pohlédla na svého přítele. V očích byla vidět válka a mocná magie. Zvedla své štíhlé tělo do sedu a nechala si spadnout vlasy do tváře.
"Tyro." Oddychne si mládenec. Tyra se opět na něj pohlédne ale chladným a ledovím pohledem. Jak kdyby ho chtěla zabít, což nechce. Vstane a podá ruku člověku, který tam sní je.
"Vstaň. A pověz mi, co se stalo?" Pomalu se otočí k troskám domu, který tam ještě před chvilkou stál. Pozdě si uvědomila, co se tam mohlo tak stát.
"Vyvolala si modré plameny, jenže sama si to nechtěla. Musel tě někdo k tomu vyprovokovat. Použila si toho hodně. Tvoje rodiče to tvé běsnění nepřežily." Řekl to s úctou a pochopením.
"Jak se to stalo?" Z ničeho nic vyhrkne docela rychle. On jí jen odpoví pokrčenými rameny. Tyra si položí ruce na obličej a zakloní hlavu do zadu. "To snad ne. Já je zabila, zabila jsem je." Začala z toho být špatná, v očích se mohlo zahlédnout, jak propadá do temnot, ale měla je zakryté. Upadla na kolena a rukama se opřela o zem. Zadívala se do země. Mládenec poklekne vedle ní a položí jí ruku na záda. "Nevím, o co komu jde, jsi v nebezpečí. Chápu jeti teprve 17, jenže sama to nedokážeš ovládat. Měla by sis najít učitele, který tě to naučí a taky hlavně tě naučí k boji. Věř mi." V jeho hlase byla cítit lítost, taky odhodlání jí pomoci. Tyra se mu vrhne kolem krku a svou hlavu mu zaboří do krku.
"velice ti děkuji, jsi laskav." Promluvila potichu. Oddálila se od něj a usměje se.
Oba dva zatím nic netuší, co se stane dál. Co se ještě stane a kdo zemře. V povzdálí někdo čeká, aby mohl zaútočit v úkrytu. Malinko se pohne a tím se vyvolá zašustění listí a větviček. Mládenec si toho všimne, ale pomyslí si, že to je jenom nějaký králík. Taky ujistí Tyru, že se nic neděje. Tím dal šanci vrahovi zabít. Natahuje se luk se šípem. Mezi listím prolítne šíp. Mládenec rychle zareagoval dost rychle. V sekundě si uvědomil, na koho to letí. V blesku rychlé rychlosti se postavil před Tyru, aby jí ochránil. V blízkosti někoho mocného se vždy objeví jiný mocný. Toho jiného mocného zastával ten mládenec. Do jeho zad se zavrtal hrot šípu dost hluboko. Upadl na Tyru a tím jí stáhl na zem tak, že na ní leží. Vrah po zpackaném útoku rychle zmizí pryč. Tyra po pár sekundách ucítí na sobě krev. Malinko odvalí ze sebe mládence a vyleze zpod něj. Pozdě si to zase uvědomila. Rychle objala mládence a stáhla si ho k sobě ke svému tělu. Z jejích úst vylétnou slova.
"Ne prosím neumírej mi. Lásko, prosím tě o to, neumírej."
Přitom mu ze zad pomalu vytáhla šíp. Jenže i kdyby mu chtěla pomoct, bylo pozdě. Nemohla by mu pomoct, i když by ještě žil. Mládenec ze sebe ještě z posledního výdechu vyslovil slova, která se dokážou zavrtat hluboko do srdce. "Tyro, miluju tě." Těmi to slovy se sní, rozloučil a zemřel. Dívka se rozbrečela a pevně stiskla ke svému tělu svou mrtvou lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Nessa *Nessa | Web | 10. září 2011 v 10:49 | Reagovat

super kapitola

2 Christine Christine | E-mail | Web | 12. září 2011 v 6:27 | Reagovat

Je to moc pěkné. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama